Aquapol recenzia: Ako sa darí objektu, ktorý bol vysušovaný pred vyše 20 rokmi?

V Aquapole si veľmi vážime pevné a dlhotrvajúce vzťahy s našimi zákazníkmi. Aj preto ich pravidelne kontaktujeme, aby sme zistili, aký je aktuálny stav vysušovaného objektu a či sa  budova aj po rokoch správa tak, ako sa má.

Podobne udržiavame kontakt aj s pani Emíliou Ňuňukovou z Kokavy nad Rimavicou. Systém Aquapol sme u nej inštalovali už v marci roku 1997, a aj keď už odvtedy ubehlo veľa rokov, ona je s nami podľa jej slov stále veľmi spokojná. Prečítajte si preto krátky rozhovor s pani Ňuňukovou, v ktorom sme sa jej opýtali, ako vysušovanie prebiehalo, kedy videla prvé výsledky a či je jej dom vysušený dodnes.

 

Pani Ňuňuková, našou zákazníčkou ste už vyše 20 rokov. Spomeniete si ešte, ako vyzeral váš dom predtým, než ste sa rozhodli pre Aquapol?

Systém máme v dome od roku 1997, takže už takmer 23 rokov. To, v akom stave sa vtedy nachádzal náš dom, mám v živej pamäti. Vlhkosť bola viditeľná na mnohých miestach až do výšky 1 metra.

 

Ako sa zmenil stav vášho domu pred namontovaním Aquapolu a potom?  Videli ste aj vy, z pohľadu laika, nejaké zlepšenie?

Keď založili Aquapol systém do nášho domu, ja subjektívne som začala vnímať ústup vlhkosti už v priebehu prvých troch mesiacov. Na niektorých miestach sa začali odúvať a opadávať omietky, ktoré sme následne lokálne opravili.

 

Ako to teda u vás vyzerá dnes? Uplatnila sa aj u vás naša garantovaná záruka zachovania suchého stavu?

Áno! Som veľmi spokojná až do dnešného dňa. Dnes máme sucho, nemáme ani problém s plesňami, čo bol vtedy pri vlhkom murive taktiež nezanedbateľný problém.

 

Mohli by ste našim zákazníkom priblížiť, ako celé vysušovanie prebiehalo? Niektorí naši zákazníci totiž nad metódou Aquapol rozmýšľajú, no pred celým procesom majú mierny rešpekt a obavy.

V priebehu vysušovania chodievali technici pravidelne po dobu troch rokov na kontrolné merania. Zakaždým mi boli poskytnuté informácie o vlhkostnom stave, v akom sa dom nachádzal, a tiež o ďalšom potrebnom, prípadne odporúčanom postupe. V krátkosti povedané, bola a aj som absolútne spokojná.

 

Takže ste boli počas celého vysušovania vždy informovaná o aktuálnom stave budovy?

Áno, vždy mi boli poskytnuté dostatočné informácie, od samotnej obhliadky, až do vysušenia nášho domu.

Dnes už patríte medzi našich verných zákazníkov. Rozmýšľali ste však v tej dobe aj nad inými metódami vysušovania muriva?

Vôbec nie! Mali sme znalosť napríklad o podpiľovaní, no nechceli sme zasahovať do muriva.

 

Neskúšali ste teda žiadnu inú metódu vysušovania, len systém Aquapol?

Nie. Skrátka napriek skutočnosti, že sme následne po vysušení domu nevykonali úplnú sanáciu omietok, je náš dom aj na pocit suchý a oproti stavu pred namontovaním AQUAPOL SYSTÉMU je vo veľmi dobrom stave.

 

K vysušeniu muriva teda u vás došlo v garantovanej dobe?

Áno. Náš dom bol sledovaný v priebehu troch rokov a k vysušeniu došlo v rámci garantovanej doby.

 

Keby ste mali možnosť vrátiť sa späť v čase a opäť si vybrať vhodnú metódu vysušovania, stal by sa Aquapol aj po 2x možnosťou číslo 1?

Jednoznačne! Už to je vyše 20 rokov a som stále spokojná. S máločím som bola v živote takú dlhú dobu spokojná, ako s týmto systémom, ktorý nášmu domu jednoznačne pomohol. A to myslím, že mám už niečo odžité 🙂

 

Ďakujeme za vaše pozitívne recenzie na Aquapol. Chceli by ste na záver niečo odkázať tým ľuďom, ktorí sa nevedia rozhodnúť, či sa majú naozaj rozhodnúť pre Aquapol?

Aby neváhali a išli do toho čím skôr. Pokiaľ majú takýto problém s vlhkosťou svojho domu,  tým skôr budú mať suchý dom. Ja osobne považujem tento spôsob vysušovania doslova za zázrak.