Zdravotná závažnosť vlhkosti a plesní v dome: Ako sa ich efektívne zbaviť?

Vlhnutie múrov vo vašom dome nie je len estetický problém. Vlhkosť narúša statiku domu, zhoršuje jeho termoizolačné vlastnosti a má veľký vplyv aj na vaše zdravie. Vlhkosť totiž spôsobuje plesne, ktoré pre ľudí absolútne nie sú vhodné. Ako teda pomôže odstránenie vlhkosti a plesní k zlepšeniu kvality vášho života a ktorý spôsob odstraňovania vlhkosti je najefektívnejší? Čítajte ďalej.

 

Plesne sú následkom vlhnutia budov

Mnohí ľudia vnímajú plesne len ako estetický defekt. V skutočnosti však predstavujú oveľa závažnejší problém. Majú priamy vplyv na zdravie človeka, sú zodpovedné za vznik alergií, astmy, šíria vírusy a choroby. Spóry plesní v ovzduší dokonca môžu u citlivých ľudí a detí vyvolať rôzne infekcie, zápaly, rozvíjať u nich alergie a vysiliť ich imunitný systém.

 

Je preto nevyhnutné, aby boli plesne efektívne odstránené v čo najkratšom čase. Nestačí sa však zbaviť len samotných plesní. Aby sa neobjavovali opakovane, treba bojovať aj proti príčine ich vzniku. No a keďže v domácnostiach vznikajú plesne predovšetkým dôsledkom vlhnutia múrov, zamerať sa treba najmä na odstránenie vlhkosti. Len vysušené priestory vám tak poskytnú prostredie, v ktorom si môžete vy aj vaša rodinka pestovať dobrý zdravotný stav.

 

Najmodernejší spôsob vysušovania je Aquapol

Skutočne efektívnym a zároveň aj najmodernejším spôsobom, ako múry vysušiť bez stavebného zásahu a elektrickej energie, je technológia Aquapol. Je naozaj spoľahlivá, ľahko sa inštaluje a dokonca nevyužíva ani žiadne chemické látky, ktoré by do ovzdušia vypúšťali škodlivé látky.

 

O jej nezávadnosti svedčia odborné testy vedené profesorom Lotzom z Rakúska, no aj vyjadrenia našich klientov: „Rodinný dom bol pred montážou Aquapol systému veľmi vlhký. Boli viditeľné hlavne vlhké fľaky a plesne na omietkach, ktoré mali tendenciu opadávať. Po samotnej inštalácii prístroja sa to zlepšilo – múry sa vysúšali, steny neplesniveli a zlepšila sa aj vnútorná klíma,“ povedal o nás Ing. Molnár PHD., ktorého dom je vysušený už od roku 2002.

 

Čo hovoria na vysušovanie Aquapolom odborné merania?

Technológia Aquapol funguje na princípe magnetokinetickej energie. Vytvára okolo seba magnetické pole, ktoré dokáže zmeniť smer toku molekúl vody a tým prirodzene „zatlačiť“ vodu späť do zeme, odkiaľ prišla. Celý proces vysušovania je teda k stavbe veľmi šetrný.

 

Aquapol sa však nevyznačuje len šetrnosťou k samotnej stavbe, no aj šetrnosťou k ľudskému zdraviu. Tvorí totiž záporne nabité vzdušné ióny, ktoré preukázateľne zvyšujú celkovú zdravotnú pohodu. Dokážu lepšie viazať kyslík na krvné farbivo, čím sa zlepšuje fyzická, no aj psychická aktivita. Tieto záporne nabité ióny dokážu znížiť dychovú frekvenciu človeka a majú za následok stúpajúcu látkovú výmenu vitamínov rozpustných vo vode. Všetky tieto procesy pomáhajú rýchlejšej liečbe chorôb, urýchľujú proces hojenia a zlepšujú výkonnosť človeka. To všetko len vďaka zvýšenému výskytu záporne nabitých iónov vo vzduchu, ktoré produkuje práve technológia Aquapol.

 

Ako sa zmení váš život po inštalácii Aquapolu?

Inštalácia vysušovacej technológie Aquapol predovšetkým eliminuje zemnú vlhkosť obsiahnutú vo vašich múroch. Steny ostanú suché, prestanú vlhnúť, zlepší sa termoizolácia muriva a plesne zmiznú. Druhotne sa vám v domácnosti zlepší vzduch a priestorová klíma, bude sa vám lepšie spať a celková kvalita života sa zlepší. Pokiaľ máte teda záujem vyskúšať našu metódu, poprípade sa o nej bližšie informovať, neváhajte nás kontaktovať. Radi vám všetko vysvetlíme, poradíme a popasujeme sa s vaším problémom.