aquapol vysušenie muriva

Aquapol vyrieši vlhkosť vo vašom dome

Začína Vám robiť starosti vlhký dom? To je problém, ktorý vieme riešiť. Kapilárne vzlínajúca, zemná vlhkosť sa vyskytuje vo všetkých typoch murív a zasolenie omietok dokáže znehodnotiť natrvalo vzhľad stavby. Sprievodným znakom nežiadúcej vlhkosti v murivepoškodené omietky. Dôsledky pôsobenia kapilárnej vzlínavosti sa nedajú odstrániť maľbou ani nátermi. Stavebné materiály majú pórovitú štruktúru a tak ich prirodzenou vlastnosťou je prijímať vlhkosť. Mať suché múry znamená šetriť energiu a pohodlne bývať. Vzduchové póry v murive fungujú ako tepelná izolácia a pokiaľ sú tieto póry vyplnené vodou ich tepelnoizolačná schopnosť je silne ohrozená.

aquapol vysušenie muriva

Odstránenie vlhkosti pomocou Aquapol prístroja

S kapilárne vzlínajúcou vlhkosťou v murive sa stretávame u starších rodinných domov a pamiatkovo chránených objektov. Väcčina z nich má základy izolované iba tzv. terr papierom, ktorého životnosť je 15 najviac 30 rokov. Čím staršia stavba, tým väčšia je pravdepodobnosť, že horizontálne izolácie tam buď vôbec nie sú, alebo sú nefunkčné. Technológia AQUAPOL dokáže odstrániť vlhkosť v murive bez narušenia stavebnej podstaty budovy, bez použitia chémie a bez napojenia sa na elektrický prúd.

Je to čistá forma vysušovania, jedinečný systém odvlhčenia stien pre akýkolvek stavebný objekt. Inštalácia zariadenia AQUAPOL je jednoduchá, pretože ju neovplyvnujú poveternostné podmienky ani ročné obdobie. Dĺžka vysušenia sa stanovuje podľa miery zavlhćenia a hrúbky muriva. Táto magnetokinetická metóda vysuší vlhké murivo v priebehu niekoľkých mesiacov. Prístroj, ktorý sa namontuje do objektu, svojim vzhľadom a spôsobom inštalácie pripomína luster. Upevňuje sa na strop a zostáva tam namontovaný natrvalo, pretože slúži ako náhrada horizontálnych izolácií. Využíva prítomnosť zemského magnetizmu na vyvolanie spätného chodu vzlínajúcej vlhkosti.

Vyžaruje pravotočivo polarizované vlny, ktoré spôsobujú, že molekuly vody stúpajúce v kapilárnom systéme muriva nahor, zmenia svoj smer prúdenia. Nevystupujú už smerom hore, ale sú postupne tlačené smerom dolu pod úroven podlahy. Súčasťou dodávky technológie sú aj komplexné servisné merania vlhkosti, ktoré sa vykonávajú približne 1x za 6 mesiacov počas doby vysúšania. Po vysušení nastáva v interiéri objektu zmena klímy. Miznú nepríjemné pachy a vytvorí sa suchý, blahodárne pôsobiaci vzduch.

Prečo technológia AQUAPOL?

Je to technológia , ktorá je držiteľkou mnohých certifikátov a ocenení. Životnosť inštalovanej technológie a jej trvalú účinnosť výrobca udáva na 70 až 100 rokov a záruku na funkčnosť prístroja 20 rokov. Ide o Rakúsku technológiu, ktorá v Európe funguje už vyše 25 rokov k spokojnosti svojich zákazníkov. Svedčí o tom aj 47 000 namontovaných prístrojov. Na Slovensku bola táto technológia prvýkrát použitá v roku 1993. V tomto roku to bude už 18 rokov úspešne fungujúcej technológie na Slovensku – ktorá svojim spôsobom chráni a zachováva naše historické dedičstvo. V súčastnosti sa vynakladajú nemalé finančné prostriedky na obnovu objektov. Upravujú sa budovy u ktorých bola zanedbaná údržba aj niekoľko desaťročí. Mnohé historické stavby ale aj staršie rodinné domy prežívajú vo svojej kráse len vďaka technológii AQUAPOL. Krajská knižnica vo Zvolene, kaštiel v Sobotišti, rodinný dom pána Kellerika v Handlovej, kostol Reformovanej krestanskej cirkvi v Bratislave, rodinný dom pani Hofríkovej v Martine, to sú len jedny z mála objektov kde sa uplatnila technológia AQUAPOL a boli dosiahnuté pozitívne výsledky.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár