Liek na vlhké múry

Zariadenie AQUAPOL prijíma gravomagnetickú energiu zeme

Neustále ju pravotočivo polarizuje. Toto polarizované pole je následne vysielané do priestoru, a spôsobuje to, že voda v kapilárach muriva klesá späť pod úroveň podláh. Zariadenie sa montuje na strop ako luster a nie je napojené na klasický zdroj elektrickej energie ako bežné spotrebiče. Firma AQUAPOL sa úspešne zaoberá vysúšaním muriva od roku 1985. V krajine jej vzniku získala hneď po overení ocenenie ako „Objav národohospodárskeho významu“. 21.4. 1995 jej autor Ing. Mohorn Wilhelm obdržal vo Viedni za tento objav Kaplanovu medailu.

Mnohé staršie budovy, majú v dôsledku poškodenej alebo chýbajúcej izolácie problém s vlhkosťou v múroch. Je všeobecne známe, že zrenovovať staršiu vlhkú budovu nie je vôbec jednoduché. So zvlhnutými a plesnivejúcimi stenami, ktoré môžu skôr či neskôr poškodiť statiku budovy si neradno zahrávať. Zatuchnutý vzduch, výskyt plesní, vysoká vlhkosť vzduchu a nepríjemný chlad sálajúci zo stien, to všetko sú signály, že je najvyšší čas niečo podniknúť.

Vysušovanie muriva

Okrem toho, že vlhkosť a plesne sú už na pohľad neestetické, je tu aj rad ďalších negatívnych dôvodov, prečo proti nim bojovať. Spóry plesní sú veľmi silným alergénom, ktorý môže u citlivejších ľudí vyvolať alergickú nádchu, prieduškovú astmu prípadne kožné problémy. Vysoký podiel na znehodnotení tepelnoizolačných vlastností muriva starších budov spôsobuje jeho nežiaducu vlhkosť. O odstraňovaní tohto neduhu, vzniku jeho príčin existuje množstvo dostupných informácií. Najčastejšie sa vyskytujúca kapilárna stúpavosť vody v murive vzniká pri absencii, alebo nefunkčnosti horizontálnej izolácie základov. Jedná sa o tzv. zemnú vlhkosť. Jednou z najúčinnejších metód na odstránenie kapilárne vzlínajúcej vlhkosti budov je metóda AQUAPOL, ktorá pracuje na magnetokinetickom princípe.

Skúsenosti s Aquapolom

Hovorí pán Netuha, ktorého rodinný dom v Komárne je od februára 2009 úspešne vysušený technológiou AQUAPOL: „V mojom prípade sa jednalo o starú vlhkú budovu, v ktorej sa prejavovala hlavne zasolenosť omietok. Momentálne je moja budova v suchom stave a opravené omietky sú v poriadku. Pred montážou som sa informoval aj o ďalších technológiách. Aquapol má tú výhodu, že je to technológia bez najmenšieho stavebného zásahu do muriva, čiže automaticky Vás čaká menej práce. Aquapol zástupca pred montážou vykonal obhliadku, ktorá bola samozrejme bezplatná. S informovanosťou od technikov som bol spokojný. Proces vysušovania sme spozorovali na základe objektívnych meraní. Následne som vykonal všetky doporučené sprievodné práce a to obitie poškodených omietok, ktoré ťahali do seba vzdušnú vlhkosť a následnú sanáciu podľa doporučenia technikov. Stav vysušovania bol pravidelne kontrolovaný, kedy technici v stanovených bodoch pravidelne navŕtavali murivo a odoberali z neho vzorky, ktoré následne vyhodnotili a podľa získaných výsledkov bolo možné sledovať proces vysušovania. Zistili sme, že je to jednoduchý spôsob ako zbaviť objekt vlhkosti. S úspechom Aquapol systému a servisom technikov sme tak spokojní, že ho radi odporúčame aj iným.“ Každý objekt sa posudzuje individuálne, preto je nevyhnutná bezplatná obhliadka objektu spojená s odborným poradenstvom. Aquapol Slovakia s.r.o. Nedožerská cesta 1284/36 971 01 Prievidza Tel: 046/ 543 9393 Mobil: 0903 270 100 E-mail: aquapol@aquapol.sk www.aquapol.sk Rodinný dom pána Netuhu v Komárne je úspešne vysušený technológiou AQUAPOL.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár