Ako na vlhkosť v dome

Aj použitie sanačných omietok len dočasne zakryje poruchy vodorovnej izolácie. Stavebné materiály majú pórovitú štruktúru a ich prirodzenou vlastnosoťou je prijímanie vlhkosti. Mať suché múry znamená šetriť energiu a pohodlne bývať. Vzduchové póry v murive fungujú ako tepelná izolácia a pokiaľ sú tieto póry vyplnené vodou, ich tepelnoizolačná schopnosť je ohrozená. S kapilárne vzlínajúcou vlhkosťou v murive sa stretávame v starších rodinných domoch a pamiatkovo chránených objektoch. Väčšina z nich má základy izolované len tzv. tér papierom, ktorého životnosť je 15, najviac 30 rokov. Čím staršia je stavba, tým väčšia je pravdepodobnosť, že horizontálne izolácie tam buď vôbec nie sú, alebo sú nefunkčné.

Technológia AQUAPOL Ide o jedinečný systém odvlhčenia stien akéhokoľvek stavebného objektu. Dokáže odstrániť vlhkosť z muriva bez narušenia stavebnej podstaty budovy, bez použitia chémie a napojenia na elektrický prúd. Inštalácia zariadenia AQUAPOL je jednoduchá, lebo ju neovplyvňujú poveternostné podmienky ani ročné obdobie. Dlžka vysúšania sa stanovuje podľa miery zavlhčenia a hrúbky muriva. Táto magnetokinetická metóda vysuší vlhké murivo za niekoľko mesiacov. Prístroj, ktorý sa nainštaluje do objektu, vzhľadom a spôsobom inštalácie pripomína luster. Upevňuje sa na strop a ostáva tam natrvalo lebo slúži ako náhrada horizontálnych izolácií.

Využíva prítomnosť zemského magnetizmu na vyvolanie spätného chodu vzlínajúcej vlhkosti. Vyžaruje pravotočivo polarizované vlny, ktoré spôsobujú, že molekuly vody stúpajúce v kapilárnom systéme muriva nahor, zmenia svoj smer prúdenia. Nevystupujú teda smerom hore, ale sú postupne tlačené smerom dolu, pod uroveň podlahy. Súčasťou dodávky technológie sú i komplexné servisné merania vlhkosti, ktoré sa vykonávajú približne raz za šesť mesiacov počas doby vysúšania. Po vysušení nastáva v interiéri objektu zmena klímy. Miznú nepríjemné pachy a vytvorí sa suchý, blahodarne pôsobiaci vzduch. Prečo technológia AQUAPOL? Táto technológia získala mnohé certifikáty a ocenenia. Životnosť inštalovanej technológie a jej trvalú účinnosť výrobca udáva na 70 až 100 rokov a záruku na funkčnosť prístroja 20 rokov.

Ide o rakúsku technológiu, ktorá v Európe funguje už vyše 20 rokov k spokojnosti zákazníkov. Svedčí o tom aj 40 tisíc namontovaných prístrojov. Na slovensku bola táto technológia prvý raz použitá v roku 1989. Tento rok uplynie už 16 rokov úspešného fungovania technológie na Slovensku, ktorá pomáha chrániť a zachovávať naše historické dedičstvo. V súčasnosti sa vynakladajú nemalé finančné prostriedky na obnovu objektov. Upravujú sa budovy, ktorých údržba bola zanedbaná aj niekoľko desaťročí. Mnohé historické stavby a pamiatkovo chránené budovy prežívajú v celej kráse len vďaka technológii AQUAPOL. Napríklad ZUŠ v Kremnici, kaštieľ v Sobotišti, kostol v Modre, múzeum Rodošto v Košiciach, kostolík v Malej Čause, to je len niekoľko z viacerých objektov, kde sa úspešne uplatňuje technológia AQUAPOL.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár